Tulokset 2016

KiipFIT-tapahtuman 10.9. yksilökilpailun tulokset (päivitetty 11.9.2016 11:56):

Pdf-muodossa

Lehdistö

Sarkain

Joukkuekisan tulokset:

KiipFIT Trail Run ja maastokymppi

Tulokset 2015

Vuoden 2015 tulokset

Tulokset sarakemuodossa

 

Tulokset 2014

KiipFit 2014 10km     6.9.2014 13:02
Janakkala      
6.9.2014      
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero
         
  M 10km      
         
1. Petteri Urmas Koski TL 0:39.15  
2. Ville-Veikko Kykyri Kälviän Tarmo 0:39.35 +00.20
3. Akseli Vuorinen Haka Ski 0:40.21 +01.06
4. Aki Niemi J.Lauren Oy 0:41.19 +02.04
5. Veli-Matti Virtanen Hämeen Sanomat 0:45.45 +06.30
6. Antti Luukkanen Janakkalan Jana 0:46.08 +06.53
7. Janne Lamberg Elenia 0:47.31 +08.16
8. Tapani Raatikainen Janakkala 0:48.53 +09.38
9. Ahti Vuorinen Sattuu ja tapahtuu 0:52.41 +13.26
10. Jarmo Lintukangas Hämeenlinna 0:55.27 +16.12
11. Niko Lahtinen YIT Runners 1:02.21 +23.06
12. Jorma Pakkanen Hämeenlinna 1:02.57 +23.42
13. Juha Koskinen Turengin Sarastus 1:03.37 +24.22
14. Arttu Kiljunen Turenki 1:05.28 +26.13
15. Pekka Korpinen Konecranes 1:12.23 +33.08
         
         
         
  N 10km      
         
1. Marika Jänkä Trail Rabbits 0:44.52  
2. Katri Alaoja Riihimäki 0:45.46 +00.54
3. Tuula Yrjölä Hämeenlinnan Tarmo 0:48.46 +03.54
4. Aino Vuorinen Haka Ski 0:52.40 +07.48
5. Siiri Laakso Nummela 0:57.04 +12.12
6. Satu Uusivirta Riihimäki 0:57.45 +12.53
7. Siiri Tapanainen Hämeenlinna 0:57.51 +12.59
8. Tiina Hildén Järvenpään Palo 0:59.34 +14.42
9. Jaana Lindroos Hämeenlinna 0:59.38 +14.46
10. Aino Lahti Forssan Salama 1:01.15 +16.23
11. Vappu Kannonmaa Vantaa 1:03.07 +18.15
12. Tiina Hannula Vantaa 1:03.15 +18.23
13. Neija Yli-Eerola Hämeenlinnan Tarmo 1:04.11 +19.19
14. Marja Alenius hämeenlinna 1:05.21 +20.29
15. Aija Jantunen SPR Lammin vastaanottokeskus 1:05.59 +21.07
16. Mana Joyce Riihimäki 1:06.06 +21.14
17. Minna Hirvonen Riihimäki 1:07.47 +22.55
17. Anne Penttilä Janakkalan Jana 1:07.47 +22.55
19. Piia Tapanainen Hämeenlinna 1:11.49 +26.57
20. Heli Hietaketo Janakkala 1:12.09 +27.17
21. Satu Aaltonen Lammi 1:13.54 +29.02
22. Emma Liukkala Lammin Betoni Oy 1:14.44 +29.52
23. Johanna Lindroos Hämeenlinna 1:15.24 +30.32
24. Erja Niemelä Jankakkala 1:16.10 +31.18
25. Kirsi Pitkänen Team Rahola 1:20.47 +35.55
26. Satu Vinnari Hämeenlinna 1:42.24 +57.32
  Marjo Saarenmaa forssa DNF  
         
         
         
         
         
KiipFit 2014 21,1km     6.9.2014 16:33
Janakkala      
6.9.2014      
Sija Nimi Seura Loppuaika Ero
         
  M 21,1km      
         
1. Janne Niemi Janakkalan Jana 1:25.35  
2. Eetu Ketonen JanJa 1:35.24 +09.49
3. Mika Turunen Janakkala 1:39.23 +13.48
4. Jari Ruokonen AC Harharetki 1:42.11 +16.36
5. Heikki Kainulainen Kerava 1:42.44 +17.09
6. Ville Harju Janakkalan Jana 1:43.45 +18.10
7. Jari Käpylä Lohja 1:44.53 +19.18
8. Joonas Iso-Pietilä Janakkala 1:45.35 +20.00
9. Samuli Tapanainen Hämeenlinna 1:46.44 +21.09
10. Keijo Kiema Kaupin Kanuunat 1:48.38 +23.03
11. Antti Uotila Hämeenlinna 1:49.43 +24.08
12. Sulo Aalto Janakkalan Jana 1:49.59 +24.24
13. Hannu Pietilä Rasti Elmo 1:50.22 +24.47
14. Ismaeel Nakuda Janakkalan Jana 1:53.56 +28.21
15. Aki Hiisilä Leppävaaran Sisu 1:56.55 +31.20
16. Aleksi Rantanen Hämeenlinna 1:57.49 +32.14
17. Vili Ketonen JanJa 1:57.59 +32.24
18. Toni Karppinen Linnan Klinikka Oy 1:58.13 +32.38
19. Niko Harju Kerava 1:59.19 +33.44
20. Petri Fabrin Hämeenlinna 1:59.28 +33.53
21. Eero Vaarnas Jokivarren Jyske 2:00.25 +34.50
22. Markus Rantala Nokia 2:01.30 +35.55
23. Riku Kähkönen Lahti 2:02.35 +37.00
24. Antti Ansiomäki Kuhmoinen 2:02.36 +37.01
25. Sampo Tuominen Fiskars Home Oy Ab 2:03.40 +38.05
26. Juho Hölsä Siptune Long Run 2:03.56 +38.21
27. Marko Vaha f4sport 2:04.01 +38.26
28. Teemu Vepsäläinen Janakkala 2:10.31 +44.56
29. Tomi Kiiski Janavalo Oy 2:12.16 +46.41
30. Anssi Viljanen LAHTI 2:12.55 +47.20
31. Aleksi Niemelä Janakkala 2:13.22 +47.47
32. Konsta Mäkinen Hämeenlinna 2:19.39 +54.04
33. Ari Ansiomäki Hämeenlinna 2:19.40 +54.05
34. Lasse Saastamoinen Fiskars Home Oy Ab 2:20.31 +54.56
35. Markku Remes Fiskars Home Oy Ab 2:29.55 +04.20
36. Aki Heinonen Hämeenlinna 2:32.12 +06.37
37. Karri Haltiala Espoo 2:34.20 +08.45
38. Jari Pudas Lappean liike 2:44.49 +19.14
39. Jarmo Pirinen   2:44.50 +19.15
40. Aapo Peltomäki Janakkala 2:47.06 +21.31
  Olli Harju Janakkalan Jana DNF  
         
  M40 21,1km      
         
1. Pertti Koskela Turengin Sarastus 1:34.00  
2. Jussi Pakari Lieson Erä 1:36.25 +02.25
3. Ilmar Kukk Hel Tnt 1:41.52 +07.52
4. Pertti Arola Linnan Klinikka Oy 1:43.12 +09.12
5. Jarkko Suomela Vantaa 1:43.24 +09.24
6. Timo Salmi Hartolan Voima 1:44.57 +10.57
7. Taito Muhonen Mullitalli 1:48.30 +14.30
8. Tuomas Hölsä Siptune Long Run 1:51.57 +17.57
9. Risto Saloranta Hämeenlinna 1:52.11 +18.11
10. Matti Hailu Kangasala 1:54.36 +20.36
11. Marko Kiljunen TCC 1:54.43 +20.43
12. Tom Nordgren Janavalo Oy 1:56.29 +22.29
13. Kai Mannila Riihimäki 1:58.29 +24.29
14. Tero Vesaniemi Hollola 2:01.06 +27.06
15. Arto Korhonen Janakkalan Jana 2:01.33 +27.33
16. Toni Martikainen Kiipulasäätiö 2:02.42 +28.42
17. Teppo Rantanen Maanmittauslaitos 2:10.47 +36.47
18. Risto Pulkkinen Hattula 2:14.10 +40.10
19. Kari Aspholm Dekra Industrial Oy 2:17.32 +43.32
20. Jarno Haikonen Tuusula 2:18.42 +44.42
21. Marko Koskelainen riihimäki 2:20.12 +46.12
22. Janne Mykrä Riihimäen Voimistelu ja Liikunta 2:36.22 +02.22
  Olli Enqvist Pyylampi Devils DNF  
         
  M50 21,1km      
         
1. Hannu Ilonen Tampereen Maratonklubi 1:37.20  
2. Antti Turunen Siptune Long Run 1:38.08 +00.48
3. Silvo Ketonen JanJa 1:43.04 +05.44
4. Jukka Ollikainen Janakkalan Jana 1:51.03 +13.43
5. Timo Aikasalo Hämeenlinnan Hiihtoseura 1:52.42 +15.22
6. Timo Koskinen Huuperin Hurjat 1:55.44 +18.24
7. Petteri Ora Hämeenlinna 2:08.29 +31.09
8. Jorma Kukkonen Hämeenlinna 2:08.55 +31.35
9. Toivo Heinonen Hattula 2:09.27 +32.07
10. Kari Bottas Hämeenlinna 2:13.03 +35.43
11. Vesa Ollikainen Hyvinkää 2:18.51 +41.31
12. Markku Mäkelä Tuuloksen Tykit 2:20.12 +42.52
13. Mikko Keskinen Hämeenlinna 2:35.57 +58.37
14. Juhani Ketokoski Janakkala 3:00.57 +23.37
         
  M60 21,1km      
         
1. Erkki Ylikoski Niinisalo 1:43.52  
         
  M65 21,1km      
         
1. Eero Peltola Joken Talli 2:00.42  
2. Kauko Viljakainen Kuntopirkat 2:12.12 +11.30
         
  N 21,1km      
         
1. Eija Raimovaara Hämeenlinna 1:53.08  
2. Sanna Ranki Tuulos 1:53.58 +00.50
3. Satu Kari Hämeenlinna 2:00.47 +07.39
4. Emilia Suhonen Runner's High 2:03.23 +10.15
5. Anu Marttinen Linnan Klinikka Oy 2:04.56 +11.48
6. Satu Nokkonen Hämeenlinna 2:06.22 +13.14
7. Hanna Karjalainen Valio Turenki 2:07.01 +13.53
8. Elisa Salomaa Linnan Klinikka Oy 2:07.13 +14.05
9. Anu Kojo Tampere 2:10.05 +16.57
10. Eveliina Ollikainen Hyvinkään Uimaseura 2:10.23 +17.15
11. Tuuli Salovuori Helsinki 2:15.16 +22.08
12. Hanna Tauriala Helsinki 2:15.18 +22.10
13. Satu Hiltunen Kerava 2:16.22 +23.14
14. Hanna Hiltunen Kerava 2:16.22 +23.14
15. Anniina Pöllänen Riihimäki / Maankaje 2:19.49 +26.41
16. Anu Räty Valio Turenki 2:23.19 +30.11
17. Tiina Nieminen Tawast Cycling Club 2:24.08 +31.00
18. Anna Halme Kiipula 2:25.34 +32.26
19. Marianne Ala-Kauhaluoma Turenki 2:28.39 +35.31
20. Heidi Ruuth Espoo 2:32.28 +39.20
21. Tanja Haltiala Espoo 2:34.20 +41.12
22. Minna Lindén Hämeenlinna 2:35.56 +42.48
23. Liisa Keskinen Joensuu 2:47.34 +54.26
24. Ilona Vepsäläinen Janakkala 2:52.19 +59.11
25. Heidi Syysmäki Janakkala 3:13.05 +19.57
         
  N40 21,1km      
         
1. Kaja Selter Lempäälä 1:45.43  
2. Sari Ketonen JanJa 1:54.22 +08.39
3. Elina Kotamäki Loppi 1:55.38 +09.55
4. Anu Repo Hollola 1:59.04 +13.21
5. Kaisa Käär PuiU 2:01.02 +15.19
6. Sari Taipale Nurmijärvi 2:07.26 +21.43
7. Sanna Rämö Lahti 2:09.08 +23.25
8. Helena Korvakangas Janakkala 2:09.43 +24.00
9. Päivi Sokoff Hyvinkää 2:10.50 +25.07
10. Tiina Pengerkoski Linnan Klinikka Oy 2:12.18 +26.35
11. Susanna Schugk-Laulumaa Hämeenlinna 2:20.18 +34.35
12. Sanna Eloranta Linnan Klinikka Oy 2:20.32 +34.49
13. Tiina Peltonen RC RuMa 2:22.47 +37.04
14. Kati Sintonen Hyvinkää 2:30.26 +44.43
15. Eila Peltola Lammi 2:32.53 +47.10
16. Jutta Myllärinen riihimäki 2:47.45 +02.02
17. Saila Savolainen Nukarin Haka 3:12.22 +26.39
18. Satu Penttilä Hauho 3:26.42 +40.59
         
  N50 21,1km      
         
1. Tarja Hyttinen Vantaa 1:52.08  
2. Pirjo Helena Harjunen Korson Kengurut 2:01.18 +09.10
3. Sirkka Jaakkola Hattula 2:06.31 +14.23
4. Päivi Honkanen Hyvinkään Rasti 2:20.11 +28.03
5. Anne Vinkanharju HUS/Sykkeen Kaiku 2:28.56 +36.48
6. Sirpa Siltanen Hämeenlinna 2:54.12 +02.04
7. Eija Paturi Janakkalan kunta 3:26.45 +34.37
         
  N60 21,1km      
         
1. Rauni Markkula Lammin Säkiä 2:36.44  
         
  N65 21,1km      
         
1. Sinikka Simola Hyvinkään Seudun Urheilijat 3:12.23  
         
         
  Yrityssarja      
         
1.   Linnan Klinikka Oy   7:53.35
         
  Toni Karppinen M 21,1km 1:58.13 1:58.13
  Pertti Arola M40 21,1km 1:43.12 3:41.25
  Anu Marttinen N 21,1km 2:04.56 5:46.22
  Elisa Salomaa N 21,1km 2:07.13 7:53.35

 

Tulokset 2013

KiipFIT-tulokset vuodelta 2013

Kaikki tulokset
 

Tulokset 2012

KiipFIT 15.9.2012

Vuoden 2012 tulokset

 

Tulokset 2011

KiipFIT 30.7.2011

Käy katsomassa oma maaliintulosi tuloksista. Kun klikkaat omaa nimeäsi, pääset katsomaan oman videosi. Kilpasarjalaiset on videoitu ja yhdistetty tuloksiin chippien avulla, kuntosarjalaisista nauhoituksia ei ole.

Videot ovat katsottavissa Racetimerin sivuilla muutaman kuukauden. Klikkaa alla olevaa linkkiä: 

30.7.2011 tulokset

 

Tulokset 2010

31.7.2010, Kiipula, Janakkala

klo 10 Hämeen Sanomat -juniorimaastot

klo 11 Kunto- ja Terveys10 (ei ajanottoa 2010)

klo 13 Maastopuolimaraton (kaikki sarjat)

Maastopuolimaratonin nopeimmat reittiajat (10 parasta)

 

• • • • • • • • • • • •

 

©2017 KiipFIT Trail Run